Officiell webbshop för DJO Nordic
Fri frakt vid 500 kr. Gäller enbart vid kortbetalning

Certifierade DonJoy utprovare

För att beställa knäortoserna DonJoy Armor och DonJoy Defiance måste du kontakta en Certifierad DonJoy utprovare som mäter ut den storlek som just du behöver. Nedan finner du listan på certifierade DonJoy utprovare i Sverige:

Nationellt
Klicka på länken för att hitta just din kontakt
Aktiv Ortopedteknik
TeamOlmed
OT Center

Norra Sverige
Phox AB
Umeå

0703-018848
Winterstone
Umeå

0702-724460
Fot & Sko specialisten
Södra Kungsgatan 7
802 51 Gävle
026-612085

Stockholm/Uppsala/Örebro
Sport & Rehab Åkeshov
Bergslagsvägen 60
168 75 Bromma
08-177790

Ortopedteknik Anatomic 
Vallhallavägen 91, Hus L2
114 86 Stockholm
08-200077

Ortopedian AB
Östra Järnvägsgatan 25
111 20 Stockholm
08-362411

Linds Ortopediska AB
Röda Korsets Sjukhus
Bockholmsvägen 1
170 78 Solna

Biffens MC
Kungsängsvägen 18
753 23 Uppsala
0708-101336

Muskelcentrum
Gränby Bilgata 2
754 31 Uppsala
018-290700

Örebro Rehabcentrum AB
Klerkgatan 16
702 25 Örebro
019-6028220

Västra Sverige
Aktiv Ortopedteknik Falun 
Falu lasarett 
79182 Falun 
falun@aktivortopedteknik.se 
023-705234

Aktiv Ortopedteknik Eskilstuna
Mälarsjukhuset
63188 Eskilstuna
eskilstuna@aktivortopedteknik.se
016-103041

Aktiv Ortopedteknik Västerås
Västmanlands sjukhus (Ingång 2) ¨
72189 Västerås
vasteras@aktivortopedteknik.se
021-173503

Aktiv Ortopedteknik Karlstad
Centralsjukhuset
65185 Karlstad
karlstad@aktivortopedteknik.se 054-615362

Aktiv Ortopedteknik Nyköping
Lasarettet
61185 Nyköping
nykoping@aktivortopedteknik.se
0155-245074

Aktiv Ortopedteknik Katrineholm
Kullbergska sjukhuset
64133 Katrineholm
katrineholm@aktivortopedteknik.se
0150-56596

Aktiv-Butiken Falun
Kristinegatan 18
79171 Falun
falun.butik@aktivortopedteknik.se
023-705239

Aktiv-Butiken Eskilstuna
Bryggaregatan 7A
63343 Eskilstuna
eskilstuna.butik@aktivortopedteknik.se
016-514801

Aktiv-Butiken Skoghall
Björkhagsgatan 2
66330 Skoghall
skoghall@aktivortopedteknik.se
054-513612

TeamOlmed Jönköping
Pjäsgatan 2
55305 Jönköping
jonkoping@teamolmed.se
036-300150

TeamOlmed Eksjö
Björkvägen 2
57533 Eksjö
jonkoping@teamolmed.se
036-300150

TeamOlmed Linköping
Brigadgatan 20C
58758 Linköping
linkoping@teamolmed.se
010-1033075

TeamOlmed Norrköping
Vrinnevisjukhuset
60182 Norrköping
norrkoping@teamolmed.se
010-1043627

TeamOlmed Motala
Lasarettet i Motala
59185 Motala
motala@teamolmed.se
010-1047113

Skarborgs Ortopedservice Skövde
Skarborgs sjukhus
54185 Skövde
sosab@ortopedservice.se
0500-431582

Skarborgs Ortopedservice Lidköping
Skarborgs sjukhus
53151 Lidköping
sosabl@ortopedservice.se
0510-85561

OrtopediVäst i Göteborg
Spåntorget 4
41678 Göteborg
ortopedivastigbg@tele2.se
031-193530

Färjestad Ortopedteknik
Klarälvsklinken, Norra infarten 75
65465 Karlstad
info@farjestadot.se
054-212060

Ortopedteknik Göteborg
Falkenbergsgatan 3, Uppgång B, Plan 4
41285 Göteborg
ota.su@vgregion.se
0131-3438134

Ortopedteknik Borås
Södra Älvsborgs Sjukhus
50182 Borås
ota.boras@vgregion.se
033-6161460

Ortopedteknik Trollhättan
Norra Älvsborgs Läns sjukhus
46173 Trollhättan
nu.ota@vgregion.se
010-4352740

Ortopedteknik Uddevalla
Uddevalla Sjukhus
45180 Uddevalla
nu.ota@vgregion.se
010-4352740

Göran Sjödens Rehabshop
Rosenlundsgatan 4
41120 Göteborg
info@rehabshop.com
031-7119914

Linköping Health Care
Torkelbergsgatan 14
58225 Linköping
healthcare@ihc.eu
013-4605000

FysioMax
Hantverkaregatan 51
60245 Norrköping
info@fysiomax.se
011-127400

Södra Sverige

Aktiv Ortopedteknik Helsingborg
Florettgatan 25
254 67 Helsingborg
helsingborg@aktivortopedteknik.se 
042 - 13 24 55

Aktiv Ortopedteknik Ängelholm
Södra sjukhuset
262 81 Ängelholm
angelholm@aktivortopedteknik.se 
0431-810 03

Aktiv Ortopedteknik Lund
Lasarettsgatan 29
221 85 Lund
lund@aktivortopedteknik.se 
046 - 31 15 80

Aktiv Ortopedteknik Malmö
Fosievägen 2B
214 31 Malmö
malmo@aktivortopedteknik.se 
040 - 619 06 00

Aktiv Ortopedteknik Kristianstad
Centralsjukhuset i Kristianstad
291 85 Kristianstad
kristianstad@aktivortopedteknik.se 
044 - 3091295

Jonte Engdahl
Motorsports AB
Teknikvägen 4
246 43 Löddeköpinge
046 712 604
info@JE68.se 

Karlskrona Ortopedteknik
Blekinge Sjukhuset
Lasarettsvägen
0455-731000

Keva Motor AB
Svärtingstorp 9158
281 93 Finja
0451-16102

TeamOlmed Kungsbacka
Tölövägen 9
434 40 Kungsbacka
kungsbacka@teamolmed.se 
0300-131 80

TeamOlmed Varberg
Sjukhuset i Varberg
432 81 Varberg
varberg@teamolmed.se
0340-48 15 65

TeamOlmed Halmstad
Lasarettsvägen 2
301 85 Halmstad
halmstad@teamolmed.se 
035-13 12 56

TeamOlmed Ljungby
Lasarettet
341 82 Ljungby
ljungby@teamolmed.se 
010-451 33 04

TeamOlmed Växjö
V. Esplanaden 9 B
352 31 Växjö
vaxjo@teamolmed.se 
010-451 33 50

TeamOlmed Västervik
Västerviks Sjukhus
59381 Västervik
vastervik@teamolmed.se 
010-451 33 03

TeamOlmed
Malmbrogatan 14
392 35 Kalmar
kalmar@teamolmed.se 
010-451 33 02

SOL Fot & Sko Helsingborg
Hälsovägen 1
252 21 Helsingborg
info@fotsko.se 
042-13 95 50

Ni kan även kontakta DJO's produktspecialister:
Maria Ottander
maria.ottander@djoglobal.com
0703 35 13 41
Stockholm, Uppsala, Örebro

Dimo Tzotzis
dimo.tzotzis@djoglobal.com
0706 50 91 41
Blekinge, Kalmar, Skåne, Halland, Kronoberg, Jönköping, Gävleborg, Jämtland, Norrbotten 

Rickard Hanzek
rickard.hanzek@djoglobal.com
0761 30 57 70
Västra Götaland, Dalarna, Värmland, Västmaland, Södermanland, 
Östergörland, Gotland

Erbjudanden
UTHYRNING AV TENS SMÄRTLINDRING FÖR GRAVIDA
DJO Global på YouTube
Populärt just nu!
s_naki_b
SISSEL® Classic Ortopedisk kudde (Medium)
699 kr
DURA STICK PREMIUM 40x60mm oval
DURA STICK PREMIUM 40x60mm oval (1 förp.)
111 kr
Conductor Transmission Gel, 250ml
Conductor Transmission Gel, 250ml
29 kr
Brands